zabawa "Papierowy kwiatek"

PAPIEROWY KWIATEK

Materiały: gazety czarno-białe, kolorowe koła z papieru o średnicy 3-5 cm, taśma klejąca, klej.

Należy zwinąć bardzo ciasno arkusz gazety po przekątnej, by otrzymać papierowy patyczek. Końcowy fragment gazety sklejamy taśmą. Każde dziecko z kolorowych papierowych kół tworzy płaską kompozycję przedstawiającą kwiat. Poszczególne elementy kompozycji należy przykleić klejem. Tak wykonany kielich kwiatu dzieci przyklejają na wierzchołku patyczka (łodygi), a po bokach przyklejają liście, tworząc je z papierowych kół. Wykonane kwiaty umieszczamy w wazonie i ustawiamy jako element dekoracyjny i efekt pracy grupy na widocznym miejscu w sali.

Przykładowe prace można zobaczyć na zdjęciu poniżej.