zabawa "Owoce"

OWOCE

Materiały: zwinięta w ciasny rulon gazeta.

Zabawa integracyjna dla grupy do 15 dzieci. Wszyscy siedzą w kręgu. Każde dziecko wybiera sobie nazwę dowolnego owocu, tak jednak, by nazwy się nie powtarzały. Jedna osoba wchodzi do środka kręgu. Jej zadaniem jest lekko dotknąć papierowym rulonem w kolana wywołany „owoc”. Wywołana osoba, aby uniknąć dotknięcia, musi szybko wywołać kolejny „owoc”. Jeżeli ktoś nie zdąży przed dotknięciem wywołać kolejnej osoby, wywoła siebie samego, wywoła osobę stojącą w kręgu lub owoc, którego nie ma pośród uczestników – wchodzi do środka koła i teraz on próbuje „strącać wywoływane owoce”. Dziecko, które siadło na wolnym miejscu, rozpoczyna zabawę na nowo.

UWAGA! Należy często przypominać, aby nie uderzać zbyt mocno papierowym rulonem.