zabawa "Książka dla trzech zmysłów"

KSIĄŻKA DLA TRZECH ZMYSŁÓW

Materiały: koszulki foliowe do segregatora formatu A5 lub A4, różne drobne, kolorowe przedmioty z różnorodną fakturą powierzchniową (np. kasza, nasiona, ryż, makarony, żołędzie, małe kasztany, groch, małe suche liście, koraliki, kapsle, guziki, kawałki grubej włóczki lub kolorowe nitki, folia błyszcząca, kolorowe spinacze biurowe, konfetti, pocięte rurki do napojów, gąbka, bibuła, patyczki plastikowe, kolorowe kartki papieru itp.), taśma klejąca.

Praca konstrukcyjna przy stolikach. Każde dziecko wykonuje według własnego pomysłu strony do książki dla trzech zmysłów – dotyku, wzroku i słuchu. Do koszulki foliowej należy włożyć różne drobne przedmioty, które mogą zaciekawić i przyciągnąć uwagę użytkowników książki. W folii umieszczamy kilka małych przedmiotów tak, aby można je było dokładnie obejrzeć, dotknąć każdy z osobna, poruszać i usłyszeć wydawane przez nie odgłosy. Po umieszczeniu zawartości wewnątrz foliowej koszulki zaklejamy jej brzegi taśmą klejącą.
       Gdy każde dziecko wykona kilka stron, możemy je połączyć grubą włóczką lub kolorowym sznurkiem, tworząc ciekawą książkę dla trzech zmysłów.

Przykładowa strona książki dla trzech zmysłów widoczna na zdjęciu poniżej.