zabawa "Jedzie pociąg"

JEDZIE POCIĄG

Zabawa ruchowa. Dzieci dzielimy na trzy grupy, odliczając kolejno do trzech. Każda grupa ma inny tekst do powtarzania. Grupa pierwsza („jedynki”) mówi: „Jedzie pociąg, jedzie pociąg”, druga („dwójki”) – „Coraz prędzej, coraz prędzej”, a trzecia („trójki”) – „Ciuch, ciuch, ciuch, ciuch, ciuch, ciuch”. Gdy dzieci stoją już w wężyku, tworząc pociąg (naprzemiennie: osoba z grupy pierwszej, osoba z grupy drugiej, osoba z grupy trzeciej), nauczyciel podaje sygnał do odjazdu i pociąg zaczyna jechać. Dzieci w jednym rytmie wypowiadają jednocześnie swój tekst. Rytm podaje nauczyciel.